V dňoch 5. 3. a 7.3. 2024 sa v UPC Pavla Straussa konali prednášky a spojené s worshopom. Hosťom bol prof. Abrahim Habibulla KHAN, PhD., Dr. h. c.  z Faculty of Divinity at Trinity College, University of Toronto, Kanada.

5.3. bola téma zameraná na čistotu srdca. V prednáške Kierkegaard, the Girl, and her Money: Having a Pure Heart prof. Khan intepretoval myšlienky z diela dánskeho filozofa S. Kierkegaarda: Čistota srdca. Analyzoval podmienky morálnej voľby, ktorá je spojená s úmyslom  –  s čistotou srdca. V rámci workshopu s prítomnými diskutovali o možných dilemách v morálnej voľbe, napríklad o otázke, prečo láska k peniazom nie je rovnakým motívom ako láska k ľudskej osobe.

7.3. sa prof. Khan venoval problematike dôstojnosti ľudskej osoby. V prenáške  Nobody or Somebody in Modernity. Muhammad Iqbal on Getting Hold of Myself predstavil na Slovensku neznámeho mysliteľa Muhammada Iqbala, indického básnika, filozofa a politika, ktorý inšpiroval hnutie vedúce k vzniku Pakistanu. V rámci workshopu spolu s prítomnými identifikovali a interpretovali paralely medzi  národným a individuálnym hľadaním zmyslu existencie, vlastnej identity a dôstojnosti.

PK