V dňoch 3. – 7. apríla 2024 sa v Poprade konalo stretnutie členov Európskeho fóra pre náboženskú výchovu v školách. Témou stretnutia bolo spoločné uvažovanie o odolnosti a kresťanskej nádeji. Prednášok a diskusií o potenciáli náboženskej výchovy byť stimulom v čase krízy sa zúčastnili zástupcovia z Poľska, Slovenska, Českej republiky, Nemecka, Rakúska, Španielska, Talianska, Slovinska a Chorvátska. Hlavné prednášky mali prof. dr. Zbigniew Formella zo Saleziánskej univerzity v Ríme a prof. dr. Claudia Gärtner z Inštitútu pre katolícku teológiu Technickej univerzity v Dortmunde. Naše pracovisko zastupovala doc. Andrea Blaščíková, PhD., ktorá vystúpila s prednáškou Building Resilient Religious Education Teachers: Personal Reflections“. Prednáška bola súčasťou riešenia projektu KEGA č. 020UKF-4/2023.