V priestoroch Mendelovej univerzity v Brne sa 5. apríla 2022 konal už tretí tohtoročný workshop riešiteľov projektu Horizont 2020 pod názvom SPOT (Social and innovative platform on cultural tourism and its potential towards deepening Europeanisation). Tentokrát sa rokovanie konalo aj v prezenčnej forme, ktorej sa zúčastnilo 18 riešiteľov. Za Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre to boli RNDr. Hilda Kramáreková, PhD., prof. PhDr. Peter Ivanič, PhD. a doc. RNDr. Alfred Krogmann, PhD. Paralelne prebiehalo rokovanie aj prostredníctvom online formy. Hlavnou témou bola úloha kultúrneho turizmu v regionálnom rozvoji. Diskutovalo sa o vzťahoch kultúrneho cestovného ruchu a sociálnej kohézii, o dopade kultúrneho turizmu na ekonomický a kultúrny rozvoj jednotlivých regiónov, ako aj na životné prostredie. Analyzovali sa konkrétne príklady dobrej praxe na úrovni jednotlivých štátov, resp. prípadových štúdií členov konzorcia.
Text a foto: RNDr. Hilda Kramáreková, PhD., prof. PhDr. Peter Ivanič, PhD., doc. RNDr. Alfred Krogmann, PhD.