Náš kolega Martin Husár sa v dňoch 25. až 29. apríla 2022 zúčastnil Erasmus plus stáže na Katedre histórie (v Sekcii archeológie) Filozofickej fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Kolega sa počas svojej stáže zameral na vo výmenu skúseností v pedagogickom procese, tréningovú účasť na prednáškových a seminárnych kurzoch katedry a na nadviazanie výhľadovej budúcej vedeckej spolupráce na poli publikačnej a projektovej. Dňa 29. apríla 2022 o 9. hodine urobil tiež prednášku v priestoroch Katedry histórie (v učebni 3.04) s názvom „Vzťah sv. Konštantína – Cyrila a Metoda k byzantskému cisárskemu dvoru“, ktorá sa, mimo iného, dotkla i otázky audiencií, architektúry, ceremónií a dvoranov 9. a 10. storočia v Konštantínopole. Na prednáške za zúčastnili pracovníci Katedry histórie, študenti danej katedry, no i pracovníci Územného odborného pracoviska Národného pamiatkového ústavu v Olomouci.

Autor textu: doc. Mgr. Martin Husár, PhD.